Корисне

7 порад кар’єрного консультанта для тих, хто прагне заробляти більше

Питання зарплатні дуже делікатне практично для кожної людини й те, що ми прагнемо збільшувати свої прибутки, цілком нормально. Кар’єрний консультант Менді Вудрафф-Сантос за 10 років змінила 6 місць роботи, щоразу домагаючись суттєвого зростання компенсації. Загалом за цей період її прибутки зросли більш як у 7 разів, і це — без урахування премій та доплат.

 

Вудрафф-Сантос впевнена, що отримати підвищення можна тільки двома способами: обґрунтувати його перед керівництвом або змінити місце роботи. Експертка поділилася кількома правилами, яких радить дотримуватися, коли заходить розмова про гроші.

Не поспішайте кидати роботу заради зарплати

Більша зарплата може бути спокусливим приводом для роботи в іншій компанії, але не менш важливо подумати про те, чим ви дійсно хочете займатися й що допоможе вам розвинути свої навички та будувати кар’єру в довгостроковій перспективі.

Не розголошуйте свої очікування

Вудрафф-Сантос радить залишити перемовини щодо розміру зарплатні аж до кінця співбесіди, коли ви вже знатимете достатньо про компанію, посаду та обов’язки, які вона передбачає. У певний момент під час співбесіди рекрутер запитає вас про вашу поточну зарплату або ваші очікування щодо заробітної плати. Якщо ви відповісте занадто швидко, ви можете програти. Також не завжди варто повідомляти про те, скільки грошей ви отримуєте чи отримували на останньому місці роботи.

Не бійтеся розмов про гроші

Чомусь питання розміру компенсації завжди викликає в людини стрес, а тому вона може неправильно побудувати діалог із керівником чи потенційним роботодавцем. Менді радить ставитися до таких ситуацій спокійніше та не боятися говорити про підвищення, якщо для цього є об’єктивні причини.

Не відповідайте одразу

Буває так, що роботодавець пропонує менше, ніж очікує кандидат. Експертка радить не відмовлятися одразу, а взяти невеличку паузу. Цей часовий люфт дасть змогу спокійно оцінити поточну ситуацію та наявні варіанти. Цілком можливо, що ця пауза виявиться «корисною» і для роботодавця, що зважиться запропонувати більше.

Ведіть живий діалог

Вважається, що всі розмови про гроші краще вести особисто або умовно особисто — телефоном, наприклад. З одного боку, це покаже, що ви здатні впоратися з важкою й не надто приємною розмовою. З іншого, дасть додаткову можливість наживо обговорити, що саме вас не влаштовує.

Розглядайте пропозицію комплексно

Іноді перемовини щодо підвищення зарплатні заходять у глухий кут. Роботодавець із різних причин може не мати можливості збільшити компенсацію, однак бути готовим надати співробітнику додаткові привілеї та мотиватори. Додаткові вихідні, більший процент від продажів, пільги тощо.

Не бійтеся звернутися до кар’єрного консультанта

Професія кар’єрного консультанта або коуча стає дедалі популярнішою. Як правило такі посади обіймають галузеві експерти, що точно знають «кухню зсередини», тобто можуть дати цінні поради практично з будь-якого питання. Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи не замалу компенсацію вам пропонують, зверніться до кар’єрного консультанта та запитайте про все, на що ви можете та маєте розраховувати.

Джерело: Business Insider

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: LanguageТech: перспективний ринок для створення технологічних продуктів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.