Анонс

Inspiration4: черговий мільярдер готується підкорювати космос

Минуло майже 2 місяці відтоді, як один за одним на орбіту вирушали Річард Бренсон (засновник та керівник Virgin Galactic) і Джефф Безос (засновник Amazon Blue Origin), а ми знову готуємось спостерігати за цивільним польотом до космосу.

Цього разу свій екіпаж на орбіту відправлятиме компанія Ілона Маска SpaceX. Політ заплановано на 15 вересня 2021 року, на 13 вересня ймовірність того, що запуск таки відбудеться, становить 70 %. Місії Inspiration4, як її назвали в SpaceX, дають 24-годинний коридор, протягом яких корабель має здійснити виліт, на випадок несприятливих погодних умов або інших форс-мажорів. Пізніше його скоротили до 5 годин.

Триденна місія повинна розпочатися о 20:00 за північноамериканським східним літнім часом (о 3:00 в ніч проти 16 вересня за Києвом). Корабель Dragon на орбіту має вивести ракета Falcon 9 виробництва SpaceX.

Екіпаж складатиметься з 4 осіб:

  • командира Джареда Айзекмана;
  • пілота Шон Проктор;
  • бортінженера Крістофера Семборскі;
  • бортового лікаря Гейлі Арсено.

Протягом останніх місяців команда ретельно готувалася до польоту: кожен із членів екіпажу проходив складні медичні обстеження та тренування на симуляторах. Абсолютно всі астронавти — люди цивільні, хоча Айзекман, що ініціював та профінансував Inspiration4, і Проктор — ліцензовані пілоти.

Нагадаємо, Inspiration4 — це перша місія, що має дістатися навколоземної орбіти. Польоти Бренсона та Безоса по суті були суборбітальними та тривали лічені хвилини. Екіпаж Айзекмана підійметься на висоту 575 км — це набагато далі за орбіту МКС та навіть відомого телескопа Габбл.

Що відомо про Джареда Айзекмана?

Айзекман — мільярдер, технологічний магнат, засновник та очільник компанії Shift4 Payments, яка працює в галузі ecommerce. Джареду 38 років, він відомий встановленням світового рекорду — здійснив навколосвітній політ літаком бізнес-класу за 62 години. Це на 20 годин швидше попереднього рекорду. Айзекман одружений та виховує 2-х доньок, займається благодійністю. Зокрема цей політ SpaceX він частково профінансував у рамках кампанії збору коштів для дитячої лікарні імені святого Юди в штаті Теннессі, що спеціалізується на лікуванні різних видів раку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: iPhone 13: популярні чутки напередодні очікуваного релізу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.