Новини

Команда астронавтів-аматорів Inspiration4 офіційно дісталася космосу

О 20:02 за північноамериканським східним літнім часом 15 вересня 2021 року відкрився 5-годинний коридор для зльоту космічного корабля Dragon, наданого компанією Ілона Маска SpaceX, з екіпажем Inspiration4 на борту. Мета місії — наукові експерименти та збір коштів для дитячої онколікарні Святого Юди. І Dragon успішно стартував.

Нагадаємо склад команди.

Капітан Джаред Айзекман (38 років) — мільярдер, засновник та очільник Shift4 Payments. Він замолоду працював у сфері комп’ютерних технологій, а багатим став завдяки розробці систем для обробки платежів за кредитні картки. Айзекман також відомий благодійник та меценат.

Медик Гейлі Арсено (29 років) разом зі своїм капітаном опікується хворими на рак. У дитинстві вона сама подолала онкологію, а потім стала працювати в медичному закладі, де її врятували, — дитячій лікарні   в штаті Теннесі.

Геофізик та ліцензований пілот Шон Проктор (51 рік) у 2009-му була за крок від того, щоби стати професійним астронавтом НАСА, але не пройшла останній раунд відбору. Вона прекрасно малює та обіцяла привезти декілька скетчів на «краєвид», що відкриватиметься з купольного вікна капсули Dragon. До речі цей купол встановили замість механізму стикування капсули з МКС. 

Інженер авіакосмічної компанії Lockheed Martin Кріс Семброскі (42 роки) — ветеран ВПС США. До складу екіпажу він потрапив майже випадково. Айзекман обирав команду рандомно — охочі мали зіграти в лотерею, зробивши пожертву для клініки Святого Юди. Виграв приятель Семборскі, але він віддав своє право на політ Крісові.

Очікується, що Dragon разом зі своїм екіпажем проведе 3 дні на висоті приблизно 575 км над поверхнею землі. Це на 150 км далі за орбіту станції МКС, досі на таку висоту підіймався лише знаменитий телескоп Габбл. Коли місія закінчиться, Dragon має приводнитися у Флориді.

У SpaceX повідомили, що Dragon успішно відірвався від Falcon 9, а астронавти досягли своєї мети — зараз вони у відкритому космосі хна висоті приблизно 575 км.

А це — одне з перших відео, зроблених крізь купол капсули.

За польотом можна стежити на офіційній сторінці SpaceX у Twitter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черговий мільярдер готується підкорювати космос

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *