Корисне

Проста техніка для швидкого й ефективного вивчення будь-чого від лауреата Нобелівської премії

Вивчення нового матеріалу — те, з чим людина стикається протягом усього життя, навіть коли думає, що її навчання закінчилося ще в інституті. Ми постійно стикаємося з життєвими чи професійними труднощами та шукаємо виходи із ситуації — поглинаємо нову інформацію. Усі ми різні, тому і сприймаємо знання інакше. Але є проста техніка, яка допоможе розбиратися навіть у дуже складних темах.

Її започаткував Річард Фейнман, американський вчений-фізик, один із «батьків» квантової електродинаміки. За внесок у розвиток цієї галузі його нагороджено Нобелівською премією з фізики у 1965-му році.

Фейнман вважав, що істина полягає в простоті та що речі легше вивчити й запам’ятати, коли вони простіші. Мета навчання — краще розуміти світ, а вивчення наукових праць чи заскладних гайдів цьому не сприяють. Коли ви запам’ятовуєте щось саме так, як це написано в книзі, або так, як вам це пояснив учитель / коуч / наставник, це знання швидко зникає.

Ідея Фейнмана полягає в тому, щоби зробити речі достатньо простими, щоби їх зрозуміли всі. Роблячи це, ви можете отримати глибоке розуміння теми, яку вивчаєте.

Техніка вченого має 4 послідовних етапи.

  1. Оберіть тему та почніть її вивчати.
  2. Поясніть тему дитині — це допоможе зрозуміти, наскільки ви змогли спростити нові знання для сприйняття. Можна розбити ціле на окремі прості ідеї, використовувати простіший словниковий запас.
  3. Продовжуйте навчання тільки після того, як засвоїте попередній матеріал. Періодично переглядайте нотатки та відшукуйте те, що досі залишилося поза межами вашого розуміння. Заповнюйте ці прогалини, спрощуючи їх.
  4. Упорядковуйте знання. Не зупиняйтеся доти, доки не зможете дати речам просте, природне пояснення.

У деяких сферах кроки 2 і 3 потрібно буде повторювати по кілька разів, проте впевнені, це займатиме не так багато часу, як здається на початку.

Джерело: Business Insider

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Метод відер», або чого ви ще не знали про лідогенерцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.