
Вивчення нового матеріалу — те, з чим людина стикається протягом усього життя, навіть коли думає, що її навчання закінчилося ще в інституті. Ми постійно стикаємося з життєвими чи професійними труднощами та шукаємо виходи із ситуації — поглинаємо нову інформацію. Усі ми різні, тому і сприймаємо знання інакше. Але є проста техніка, яка допоможе розбиратися навіть у дуже складних темах.
Її започаткував Річард Фейнман, американський вчений-фізик, один із «батьків» квантової електродинаміки. За внесок у розвиток цієї галузі його нагороджено Нобелівською премією з фізики у 1965-му році.
Фейнман вважав, що істина полягає в простоті та що речі легше вивчити й запам’ятати, коли вони простіші. Мета навчання — краще розуміти світ, а вивчення наукових праць чи заскладних гайдів цьому не сприяють. Коли ви запам’ятовуєте щось саме так, як це написано в книзі, або так, як вам це пояснив учитель / коуч / наставник, це знання швидко зникає.
Ідея Фейнмана полягає в тому, щоби зробити речі достатньо простими, щоби їх зрозуміли всі. Роблячи це, ви можете отримати глибоке розуміння теми, яку вивчаєте.
Техніка вченого має 4 послідовних етапи.
- Оберіть тему та почніть її вивчати.
- Поясніть тему дитині — це допоможе зрозуміти, наскільки ви змогли спростити нові знання для сприйняття. Можна розбити ціле на окремі прості ідеї, використовувати простіший словниковий запас.
- Продовжуйте навчання тільки після того, як засвоїте попередній матеріал. Періодично переглядайте нотатки та відшукуйте те, що досі залишилося поза межами вашого розуміння. Заповнюйте ці прогалини, спрощуючи їх.
- Упорядковуйте знання. Не зупиняйтеся доти, доки не зможете дати речам просте, природне пояснення.
У деяких сферах кроки 2 і 3 потрібно буде повторювати по кілька разів, проте впевнені, це займатиме не так багато часу, як здається на початку.
Джерело: Business Insider
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Метод відер», або чого ви ще не знали про лідогенерцію