Без рубрики

Що краще: писати чи телефонувати потенційному клієнту? Результати нового дослідження

Email-маркетинг зараз знаходиться на піку свого розвитку — його використовують практично всі компанії, що працюють у царині продажів, обслуговування клієнтів, інфобізнесі та інших галузях. Проте завжди існує ризик того, що контакти в базі можуть виявитися нецільовими, контент не відповідатиме потребам аудиторії, а ще значна її частина може просто відписатися від розсилки.

Аналогічна ситуація з маркетингом у соціальних мережах. Здається, що це — вдалий спосіб комунікації. Проте показник відкриваності текстових повідомлень, як і листів електронною поштою, не оптимістичний — дві третини з них так і залишаються непрочитаними. І якщо це — не надто поганий результат із погляду ефективності лідогенерації, то інакше виглядає ситуація з проведенням маркетингових досліджень або збором зворотного зв’язку. Тобто тоді, коли брендам потрібна допомога клієнтів.

Листуванню та спілкуванню в месенджерах є більш «контактна» альтернатива — телефонні дзвінки. Щоправда, маркетологи іноді нарікають на низьку конверсійність холодних обдзвонів, які до того ж потребують чимало зусиль та часу.

Проте, згідно Communication Channel and Predicted vs. Actual Compliance, нехтувати телефонними перемовинами не варто. У спільному американсько-канадському дослідженні свого часу взяли участь 1 490 респондентів, які поділилися думкою щодо того, як їм комфортніше комунікувати у випадках, коли від них потрібна допомога. Наприклад, ті ж відповіді на питання анкетування, що можуть допомогти визначити їхні споживацькі потреби.

Дослідники виявили, що найкраще «спрацьовує» живе спілкування віч-на-віч, хоча в сучасному світі для нього важко знайти достатньо часу. Особливо, коли потрібно опитати велику кількість людей. А от почесне друге місце розділили між собою саме телефонні перемовини та відеодзвінки. Вони виявилися на 86 % ефективнішими, ніж розсилання запитів електронною поштою.

Варто зазначити, що дослідження мало, радше, не комерційне, а психологічне підґрунтя. Спеціалісти припустили, що телефонний та відеодзвінок за ефективністю можна порівняти з особистими перемовинами, тому що вони також відбуваються в реальному часі. Тобто респондент виявляється дещо обмеженим — він має відповісти на прохання чи пропозицію тут і зараз. А в таких умовах людині важче сказати «ні», ніж коли в неї є час обдумати, зважити всі «за» і «проти», як у випадку з текстовими повідомленнями.

Отже, можна зробити висновок, що телефонувати клієнтам можна й навіть потрібно, якщо ви прагнете отримати від них швидкий та щирий фідбек. 

За матеріалами ResearchGate

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вийти на дохід із 6-значними цифрами: досвід одного графічного дизайнера

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.