Без рубрики

Тоні Роббінс одним реченням пояснив найпоширенішу помилку більшості лідерів

Багато хто за нас уже звик дослухатися до порад менторів та мотиваційних лідерів. Вважається, що погляд ніби зі сторони допомагає оцінювати ситуації під незвичними кутами, а підбадьорення надають сили рухатися далі. Вірити в могутність мотивації чи ставитися до неї скептично — вирішувати вам, але для повноти картини завжди краще брати до уваги всі аргументи. От, наприклад, існує думка про те, що практично всі лідери на різних життєвих етапах припускаються плюс-мінус однакових помилок.

Її дотримується і відомий лайф коуч, філантроп, автор численних бестселерів, підприємець та мотиваційний спікер Тоні Роббінс. Він сформулював доволі цікаву тезу: «Куди йде зосередженість, туди тече енергія».

Сучасний лідер повинен постійно витрачати не лише внутрішню, а й фізичну енергію, оскільки він має виконувати безліч різноманітних завдань. Пошук та навчання персоналу, ведення обліку та звітності, робота над продуктом, стратегічне планування, маркетингові заходи, продажі тощо. Що більше завдань бере на себе лідер, то більше розфокусованою виявляється його увага, тобто він недостатньо концентрується на кожному з них.

На думку Роббінса, коли ви відчуваєте нестачу енергії (внутрішньої, розумової чи фізичної), ймовірніше за все, ви подумки випереджаєте реальний час. Тобто концентруєтеся не на тому, щоби тут і зараз якісно виконати поточне завдання, а продумуєте наступний крок.

Ще один дієвий спосіб покращити концентрацію та результативність — спланувати роботу за пріоритетністю та розподілити її так, щоби робочого часу протягом дня вистачало на те, аби спокійно та виважено виконувати кожне із завдань.

Непогано привчити себе максимально зосереджуватися саме на поточному завданні. Наприклад, вимкнути сповіщення в месенджерах, не перевіряти щохвилини скриньку із вхідними листами тощо.

Нарешті, Роббінс рекомендує щотижня приділяти трішки часу аналізу власної ефективності. Які завдання вдалося чи не вдалося виконати, чому саме — що вам сприяло або заважало тощо.

Ну і варто пам’ятати, що кожна нова звичка потребує часу, і навичка фокусуватися на поточному завданні також потребує тренування.

За матеріалами: Inc. Magazine

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білл Гейтс розповів, про що шкодує ще з часів коледжу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.