Корисне

Тренди в розвитку стартапів у 2022 році

Вимушений перехід на гібридні моделі ведення бізнесу та необхідність автоматизації створили сприятливе середовище для виникнення та розвитку різноманітних стартапів. Чого підприємцям, засновникам та винахідникам чекати у 2022-му році?

Інвестування на урядовому рівні

Очікується, що протягом поточного року збільшиться обсяг державних інвестицій саме в стартапи та малий бізнес. Дехто відмічає можливість створення додаткових умов для їхнього розвитку, таких як податкові пільги, безвідсоткові позики та появу все більшої кількості янголів.

Initial Public Offering (IPO)

За прогнозами, зросте кількість стартапів, що виходитимуть на біржі (продаватимуть частини своїх акцій інвесторам) уже на ранніх етапах свого розвитку. Вважається, це дасть можливість стартаперам швидше отримувати доступ до ринків капіталу для швидшого масштабування. Це особливо актуально для кіберспортивних та цифрових продуктів.

Висококваліфікована, але проєктна робота

Є думка про те, що галузеві спеціалісти в стартапах працюватимуть за проєктною методою (долучатимуться до основної команди тільки на певний проміжок часу). Тобто спостерігається відхід від утримування повноцінної внутрішньої команди стартапу до розподілу процесу створення продукту на нішеві проєкти.

Внутрішня виробнича база

Міцнішає тенденція використання вітчизняної, а не імпортованої сировини. Це стосується стартапів, що пропонують товари широкого вжитку. Вони дедалі більше локалізовуватимуть потужності виробництва та намагатимуться працювати з локальними постачальниками, щоби зменшити ризики, що виникають при ввезенні з-за кордону.

Залучення експертів

Одним із важливих уроків для більшості компаній було зосередитися на тому, що вони роблять найкраще, і залучати експертів, коли потрібні конкретні рішення. Зазвичай це — комунікації, HR, маркетинг та продажі. Компанії, які використовують цю модель аутсорсингу, можуть швидше розвиватися, впроваджувати інновації та розвиватися, а також ставати більш конкурентоспроможними в цьому бізнес-середовищі, що постійно змінюється та розвивається.

Джерело: Forbes

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо вашому бізнесу співпрацювати з галузевими експертами?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.